Urban Serendipity

Lokácia: Oplotenie záhrady Krajského pamiatkového úradu Žilina

Názov inštalácie: Urban Serendipity

Autor: Amador Artiga (ES)

www.amadorartiga.com

Inštalácia Urban Serendipity nabáda k ponoru do sveta umeleckých zázrakov, kde stlačenie tlačidla má moc premeniť architektúru mesta na krásne, fascinujúce plátno plné prekvapení. Predstavte si, že stlačíte toto tlačidlo a odovzdáte sa sa do rúk osudnej náhody – každé stlačenie rozohrá symfóniu svetla a zvuku, zahalí vás do prítomnosti úžasných vnemov. Pred vašimi očami ožijú abstraktné, či humorné obrazy, maľba mestskej krajiny plná nevídaných farieb a tvarov. Nechajte sa uniesť interaktívnym dobrodružstvom, kde každé stlačenie tlačítka tvaruje a mení vaše spojenie s fascinujúcim svetom “Urban Serendipity”.

Amador Artiga

Amador Artiga je multidisciplinárny umelec špecializujúci sa na vizuálnu dramaturgiu, produkciu video scén, digitálnu scénografiu a tvorbu inštalácií pre scénické umenia. Už viac ako 10 rokov sa venuje vizuálnej tvorbe – dizajnu aj obsahu – čím sa stáva vo svojej podstate režisérom svojich diel. Jeho prioritou je pochopenie, prijatie a transformácia konceptov a myšlienok do vizuálneho sveta. Je zamilovaný do pohybu bez ohľadu na jeho formu, a preto je možné v jeho tvorbe vidieť kúsky od živej akcie až po pohyblivú grafiku, stop motion. Nástroj je len nástroj – dôležité je posolstvo.

Pracoval pre súkromné spoločnosti a vládne inštitúcie v Španielsku, Francúzsku a Českej republike, snažiac sa zachovať absolútnu lásku a oddanosť každému projektu, bez ohľadu na jeho rozsah.