Pyxis

Lokácia: Strecha hotelu Holiday Inn

Názov inštalácie: Pyxis

Autor: sedemminut (SK)

www.sedemminut.sk

Pyxis je svetelná inštalácia, ktorá za pomoci rozpohybovaných beamových reflektorov vytvára nezabudnuteľné obrazy na nočnej oblohe. Umiestnená na streche hotela Holiday Inn, vrhá obrazy viditeľné zo širokého okolia.

Pyxis je nielen symbolom prebiehajúceho festivalu, ale aj symbolom mestskej identity. Pohyb svetelných lúčov sa stáva synonymom dynamiky života v meste.

Sedemminut

Sedemminut je autorom mnohých svetelných dizajnov a inštal ácií. Jeho púť za svetlom prechádzala cez fotografiu, VJ-ing, koncertné svietenie, divadelný svetelný design až k roxoru. Svetlu rozumie na úrovni jeho fyzikality, účelu, ale tiež estetickej hodnoty, čo mu dovoľuje jeho využívanie na pôde rôznych profesií. Ako kľúčový materiál ho vo svojich dielach dokáže formovať a ohýbať v intenciách obsahovej výpovede. Svoje diela prezentoval na rôznych festivaloch po celom svete – od Rigy po Utrecht, od Gdanska po Linz, od Klaipedy po Bukurešť, od Prahy po Karlovy Vary. Jeho práca sa zameriava na vytváranie fascinujúcich exteriérových svetelných inštalácií s použitím bieleho studeného svetla. Využíva špeciálne techniky, materiály a koncepty na vytvorenie pôsobivých svetelných zážitkov, ktoré transformujú verejné priestory na dychberúce umelecké diela.